I wszystko jasne: nie tylko buła się liczy!!!

Nie tylko gruba buła się liczy. Ta stara prawda znajduje potwierdzenie w rajdach przygodowych. Również na trasie krótkiej Zimowego Rajdu 360 Stopni na Mazurach okazało się, że świetna nawigacja (ale nie bezbłędna!) i ogromne doświadczenie są nie do przecenienia. Paweł Moszkowicz i Sławomir Łabuziński (Navigator) wygrali po niemal szachowej rozgrywce z Marcinej Zdziebłą i Władysławem Wachulcem (Rajdujemy bo lubimy). Na trzecim miejscu uplasował się mix z Teamu 360 Stopni - Marcin Krasuski i Sabina Giełzak! Na czwartym miejscu, tuż poza podium, głównie za sprawą zadania logicznego, które należało rozwiązać po narto-trekkingu, sklasyfkowani zostali zwycięzcy sprzed roku z Beskidu Niskiego - Marek Woźniczka i Staszek Odróbka (Nonstop Adventure).

Dla wszystkich wielkie brawa!!!

- Już byłem pogodzony, cieszyłbym się jakbym w ogóle ukończył. Na miejsce na podium już nawet nie liczyłem - przyznał Paweł Moszkowicz.

- Chcieliśmy już iść na emeryturę. Postanowiliśmy sobie, że jeśli wypadniemy z trójki, zostajemy emerytami. A tak, to jesteśmy jeszcze żwawymi emerytami - śmiał się Sławek Łabuziński.

Asia Palka (fot. exmedio.pl/Łukasz Utko)

Na mecie mamy już kolejne ekipy z trasy długiej. Przypominam, że wygrali Estończycy, przed Czechami i miksem rosyjsko-ukraiński. KSE On-Sight/RajdKonwalii.pl meta o 2:46 zajmując czwarte miejsce! Gratulujemy Franciszek i Marek Galla, Weronika Biała i Krzysztof Muszyński.

O godzinie 5.53 po niespełna 68 godzinach napierania (wystartowali w środę o 10.00) do mety dotarli Ukraińcy Maksym Krasnopolskij, Dmytro Prytula, Maryna Burach i Jana Kułykowa (alp.dp.ua AR Team). O 6:09 ukończył Tetrahedron, czyli Magda Gruziel, Konrad Ciuraszkiewicz, Jerzy Lekki i Piotr Bernhard. Ukraiński zespół jednak będzie sklasyfikowany za Polakami, ze względu na półgodzinną karę. Zatem piąte miejsce: Tetrahedron! Brawo! Ukraińcy na szóstym.

Natalia Sadowska z Teamu 360 Stopni z miała kłopoty gastryczne, ale po konsultacji z ratownikami medycznymi uznała, że na robocie to Ona pękać nie zwykła i pocisnęła dalej. Team 360 Stopni wciąż jest na etapie biegówkowo/trekkingowym.